Кафедра безпеки інформаційних технологій

Мова:

Наші проекти

Науково-дослідна та дослідно-конструкторська діяльність кафедри БІТ проводитися у співпраці з ПАТ «Інститут інформаційних технологій».

Більше тридцяти державних і комерційних організацій довірили кафедрі БІТ у співпраці з ПАТ «Інститут інформаційних технологій» виконання робіт по забезпеченню безпеки інформації своїх відомчих і корпоративних систем. Основний принцип роботи кафедри з замовниками – надання оптимальних, економічних доцільних рішень в області захисту інформації, з урахуванням передових науково-технічних досягнень і вимог національних і міжнародних стандартів в області інформаційної безпеки.

Провідними замовниками кафедри БІТ є: ПАТ «Інститут інформаційних технологій», Державна митна служба, «Укрзалізниця», Дніпропетровська обласна державна адміністрація, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Міністерство внутрішніх справ України, Національний банк України, провідні банки України, НАК «Нафтогаз України», державні та комерційні структури.

За результатами наукової діяльності створена наступна науково-технічна продукція.

  1. Вирішено низку наукових та практичних задач розвитку теорії та практики побудування системи ЕЦП, в тому числі створення акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК) з новими форматами Центрального засвідчувального органу (Міністерство юстиції), а також Міністерства зборів та податків.
  2. Розроблені, узгоджені та затверджені за участі співробітників кафедри ТЗ та ТУ, налагоджено випуск програмно – апаратних та програмних засобів КЗІ: генерування ключів – «Гряда -3, 3Д; процесори КЗІ «Гряда –41 П», серверів КЗІ «Гряда – 301 А», та « Бар’єр 301 ООО », електронних ключів – «Кристал 1Д», «Алмаз – 1», мережеві модулі автентифікації , IP шифратори «Канал – 301 та 501» тощо.
  3. Розроблено сумісно з замовником господарчих робіт ПАТ «Інститут інформаційних технологій» Національні стандарти ДСТУ 7624:2014 “Інформаційні технології. Криптографічний захист інформації. Алгоритм симетричного блокового перетворення” та ДСТУ 7564:2014 “Інформаційні технології. Криптографічний захист інформації. Функція ґешування”, на заміну ГОСТ 28147-89 та ГОСТ 34.311-95 (ГОСТ Р 34.11-94).
  4. Практично реалізована система підготовки та перепідготовки спеціалістів, що задіяні в обслуговуванні, розробці, проведенні експертизи та експлуатації системи ІВК (ЕЦП), підвищення кваліфікації фахівців з питань технічного захисту інформації за напрямками підготовки, передбаченими новими Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з надання послуг у галузі технічного захисту інформації, в тому числі для другої освіти.

Кафедра має ліцензію на надання послуг в галузі технічного захисту інформації.