Кафедра безпеки інформаційних технологій

Мова:

15-19 листопада в Києві відбудеться перший Національний хакатон з кіберзахисту

15-19 листопада в Києві відбудеться перший Національний хакатон з кіберзахисту.

Подія об’єднає представників сектору безпеки і оборони та ІТ-сектору, фахівців НАТО, США та українських експертів, а також професіоналів з наукових кіл і освітніх закладів України. Разом вони візьмуть участь у розробленні архітектурних, програмних і процедурних рішень, які дозволять ефективно вирішувати проблеми безпеки в кіберпросторі, а також забезпечувати захист державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інформаційної інфраструктури.

Офіційний сайт підтримки Хакатону: https://nhcs.ua30.gov.ua/.

Національний хакатон з кіберзахисту пропонує учасникам взяти участь у трьох типах завдань: моделюваннякодування та комбіноване змагання. Учасникам рекомендується обрати тільки одне з завдань. Нижче наведено загальний опис видів змагань, які відповідають формату завдань змагань НАТО.

Задача на моделювання передбачає розробку інноваційних методів, засобів візуалізації, архітектурних моделей або прийомів під задану бізнес-ситуацію.

Задача на програмування стосується конкретної бізнес-ситуації, що випливає з попередньої задачі на моделювання, та передбачає розробку новітніх рішень на базі програмного або апаратного забезпечення.

Комбінована задача — це поєднання задачі з моделювання та програмування.

ЗАВДАННЯ ХАКАТОНУ:

Національний хакатон із кіберзахисту пропонує учасникам взяти участь у трьох типах завдань: моделювання, програмування та комбіноване змагання. Учасникам рекомендується обрати тільки одне з-поміж завдань. Нижче наведено загальний опис видів змагань.

1. Кіберзахист об’єктів критичної інфраструктури.

Розробити архітектурні рішення для системи інформаційної безпеки об’єкта критичної інформаційної інфраструктури об’єкта критичної інфраструктури.

2. Виявлення, реагування та запобігання кібератакам на об’єкти кіберзахисту.

Удосконалити наявне або розробити нове програмне забезпечення для кіберзахисту об’єктів державного та приватного секторів шляхом збору, оброблення, аналізу та обміну інформацією про кібератаки для оперативного реагування на них.

3. Добування (збір), оброблення, аналіз і відображення інформації з відкритих джерел (OSINT) для виявлення та запобігання кібератакам і кіберінцидентам.

Удосконалити наявну або запропонувати нову інформаційну технологію для добування (збору), оброблення, аналізу та відображення інформації з відкритих джерел (мережі Інтернет, соціальних мереж тощо) для виявлення, розслідування та прогнозування кібератак і кіберінцидентів.

Деталізація завдань за посиланням.