Кафедра безпеки інформаційних технологій

Мова:

СПІВРОБІТНИКИ КАФЕДРИ БІТ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У НАУКОВО-ПРАКТИЧНОМУ СЕМІНАРІ ДЕРЖАВНОГО БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ

22 грудня за ініціативи Державного бюро розслідувань, в рамках підписаного Меморандуму між ДБР та ХНУРЕ, відбувся науково-практичний семінар для працівників слідчих підрозділів ДБР з питань протидії використання криптовалюти у злочинній діяльності, виявлення і документування схем криптовалютних активів, визначення джерел їх походження та ідентифікації.

У якості спікера заходу виступив в.о. ректора ХНУРЕ Ігор Рубан, який зокрема зазначив, що парадигма криптовалют в інформаційному суспільстві є його невід’ємною частиною, однак контроль в цій сфері є єдиним механізмом запобіганню неправомірного використання криптовалют для кіберзлочинності.

Також від  університету у роботі семінару взяли участь працівник кафедри безпеки інформаційних технологій ХНУРЕ Роман Олійников та аспірант Олександр Марухненко, які доповіли про особливості криптовалют та ризики їх використання.

В умовах воєнного стану в Україні проблема використання криптовалют набула важливого значення, адже наразі питання правового регулювання переведення криптовалюти в готівку, обмін криптовалют, відслідковування криптовалютних рахунків у кримінальних провадженнях, механізми відстеження транзакцій при використанні криптогаманців, отриманих злочинним шляхом, можливості правоохоронних органів України відслідковувати факти придбання-продажу криптовалюти, аналіз особливостей злочинів, пов’язаних з отриманням неправомірної вигоди – лежать в основі розбудови правової держави.